
Papillen
Ikväll har jag blivit intervjuad av Erik från Papillen. Detta är en tidning som alopeciförbundet ger ut och beskrivs såhär:
Papillen är en tidning som vänder sig främst till medlemmar men även till anhöriga, närstående, vårdpersonal och andra som kommer i kontakt med alopeci. Tidningen är kostnadsfri för våra medlemmar och innehåller till exempel senaste nytt om alopeci, tips om hjälpmedel, pågående forskning och bevakar också lokalföreningarnas arbete runt om i landet.
Papillen utkommer med fyra nummer per år; mars, juni, september och december. Vi har för närvarande en upplaga på cirka 1 000 exemplar.
Såklart väldigt roligt att få äran att vara med där och kunna sprida lite inspiration förhoppningsvis. Så håll utkik!
http://www.boldandbald.se/wp-content/uploads/2018/01/img_2893.movJag har också varit med i The Baldie Movements #snatchitoff kampanj på instagram där jag delade denna videon. Har fått så fin respons som värmer i hjärtat <3
Annars är det en hektiskt vecka men i morgon kommer mamma hit och stannar till måndag så det ska bli så mycket. Vi ska bland annat fira Greta som fyller 8 år i helgen! Herre gud vad stor hon börjar bli!
Dela detta:
Fler inlägg

Helg

Firande x 3
Du kanske också gillar

Onsdagsoperation
8 augusti, 2018
Gravid vecka 5 (4+6)
23 september, 2019